Virusus galima įveikti naudojant UVC šviesą?


    • Šis straipsnis yra apie nepaprastą ultravioletinės šviesos gydomąją galią. Mikrobų ir virusų sukeliamos ligos yra vienas didžiausių pasaulio visuomenės sveikatos iššūkių. Įprasti pavyzdžiai yra gripas, pasireiškiantis sezonine ar pandemijos forma bei bakterijomis sukeliančios tokias ligas pavojingas ligas kaip tuberkuliozė. Dar N. Tesla tyrinėjo UVC šviesą ir taikė ją virusinėms ligoms gydyti ir sukūrė lempą, kuri buvo plačiai naudojama ligų gydymui ir dezinfekavimui. Jis suprato, kad gydo nematoma ultravioletinė dalis. Bendrai UV spektras yra padalintas į tris dalis:

      • UVA arba artimo ilgio UV (315–400 nm)
      • UVB arba vidutinio ilgio UV (280–315 nm)
      • UVC, arba tolimojo ilgio UV (180–280 nm)

      UVA šviesa sukelia kūno įdegį, UVB yra gydomųjų laukų „gyvybiniai spinduliai“, o natūralų ozono sluoksnį filtruoja UVC. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad virusai gali būti sunaikinti nuolat naudojant mažas tolimosios ultravioletinės C (UVC) šviesos dozes. Plataus spektro UVC šviesa (200–400 nm bangos ilgio) yra labai efektyvi naikinant bakterijas ir virusus, nukreipiant juos į molekulinius DNR ryšius. Tačiau pabrėžiama, kad įprasta UV šviesa gali būti kenksminga žmonėms bei sukelti odos vėžį ar kataraktą. Mokslininkas D. J. Brenneris ir jo kolegos dirbantys Kolumbijos universiteto radiologinių tyrimų centre iškėlė hipotezę, kad UVC spektras gali sunaikinti mikrobus nepakenkdamas sveikiems audiniams. Veikiant virusus kabai mažomis 222 nm tolimosios UVC šviesos dozėmis (2 mJ / cm2) buvo pastebėta, kad gripo virusai buvo sėkmingai sunaikinti. Pagal D. J. Brennerė „dėl šios šviesos riboto diapazono, ji negali prasiskverbti pro žmogaus ląsteles, todėl nekelia pavojaus žmonių sveikatai. Bet kadangi virusai ir bakterijos yra daug mažesni už žmogaus ląsteles, tolima UVC spinduliuotė gali pasiekti jų DNR ir juos nužudyti “. Taigi, nors esame išmokyti, kad ultravioletinė šviesa yra kenksminga žmonėms ir jos turi būti vengiama, tyrimai ir naujai atsirandanti informacija rodo, kad ji yra perspektyvi, saugi ir nebrangi priemonė sumažinti ore plintančių mikrobų ir virusų skaičių. Tyrėjai mano, kad siekiant išvengti gripo epidemijų, tolimąja ultravioletinių spindulių šviesa galima dezinfekuoti tokias vietas kaip ligoninės, gydytojų kabinetai, mokyklos ir lėktuvai.

      Šaltiniai:
    • https://vitalitymagazine.com/article/the-vital-light-of-nikola-tesla-healing-power-of-ultraviolet-light/?fbclid=IwAR2VJ_RBv82jHO4nfoeZii9dVKtYW3QfwPinUAUJTzbO1uN1U9rQHHOYgZ0
    • https://www.nature.com/articles/s41598-018-21058-w

    uv lempa