Tapetų medžiagos 2021: kurią pasirinkti?

Nusprendus įsigyti tapetus, susiduriama su dilema: kokius pasirinkti?

Šiandien rinkoje siūlomi tapetai ne tik tradicinių medžiagų, t.y. popieriniai, vinilo pagrindo, bet ir lipnūs, neaustinės medžiagos. Todėl trumpai aprašysime pagrindinius tapetų medžiagų tipus ir jų pasirinkimo motyvus 2021 metais.

Standartiniai tapetai. Tai „non-woven“ 130gsm medžiagos tapetai. Tapetas yra lygaus, matinio paviršiaus, su minimaliu blizgesiu. Rekomenduojama naudoti visur, išskyrus drėgnas patalpas.

Prabangūs tapetai. Šie tapetai yra nuostabaus supermatinio paviršiaus, ant sunkaus 155gsm pagrindo. Susidaro įspūdis, kad tapetų raštas yra nupieštas. Tapetai klijuojami tepant klijus tesiai ant sienos. Rekomenduojama naudoti visur, išskyrus drėgnas patalpas.

Lipnūs tapetai. Tai nauja medžiaga, kuri leidžia tapetus priklijuoti greitai ir lengvai. Klijų nereikia! Nematomos mikroporos tapetui leidžia cirkuliuoti orui, todėl nesusidaro burbuliukai, o siena „kvėpuoja“. Popierius yra tekstūruotas ir šiek tiek blizgus. Rekomenduojama naudoti visur, išskyrus drėgnas patalpas.

Plaunami tapetai. Reikia virtuvėsar vonios kambario tapetų? Plaunami tapetai puikiai tam tinka. 130gm neaustinė medžiaga yra padengta apsauga nuo drėgmės. Tai leidžia tapetą valyti ir išbūti drėgnoje aplinkoje. Plaunami tapetai montuojami klijus tepant tiesiai ant sienos. Popierius yra lygaus matinio paviršiaus, su minimaliu blizgesiu.

Vinilo tapetai. Tai aukščiausios kokybės lygūs vinilo tapetai, kurie yra pusiau matiniai, ant sunkaus 255gsm vinilo pagrindo. Dizainas ir spalvos atrodo ypač gyvybingai. Klijai tepdami tiesiai ant sienos. Vinilas gali padengti mažus ir vidutinius sienos paviršiaus trūkumus. Rekomenduojama naudoti visur, išskyrus drėgnas patalpas.