Nuotraukų rėmeliai su paspartais: kada ir kaip juos naudoti?


Tiems, kurie nėra interjero dizaineriai ir retai susimąsto apie nuotraukų rėmelius ir jų rūšis, paspartas yra negirdėtas žodis. Pasportas yra  1,5 mm popierius iš aukštos kokybės celiuliozės, ant kurio įvairiais būdais priklijuojamas rėminama nuotrauka ar paveikslas. Jis gali būti įvairių spalvų ir išmatavimų.

Kam paspartas reikalingas?

Tai tarsi nuotraukos ar meno kūrinio antri rėmai, kurie gražiai paryškina ir įprasmina nuotrauką ar paveikslą bei leidžia sukurti nuotaiką. Taip  sukuriama erdvė tarp įrėminto darbo ir rėmo, kas suteikia kūriniui žavesio. Paspartas atlieka ne tik meninę ir stilistinę funkciją kūrinių rėminime, bet ir neleisdamas darbui liestis prie stiklo, apsaugo jį nuo drėgmės, dulkių ir kito neigiamo aplinkos poveikio.

Renkantis paspartą svarbu žinoti jo naudojimo tikslą. Neutralių spalvų pasportas sukurs šviesią erdvę aplink atvaizdą ir išryškins rėminamą objektą. Ryškios spalvos pasportas praplės erdvę, todėl jie paprastai naudojami siekiant sukurti žaismingą nuotaiką, todėl jie tinka vaikų piešiniams, plakatams ar grafikos darbams rėminti.


medinis foto remelis