Nuotraukų rėmelių grupavimas (galerija)

Šiame straipsnyje pateikiami pagrindiniai nuotraukų rėmelių grupavimo būdai. Tai padės Jums priimti sprendimus dekoruojant savo namų sienas.
1. Paprastas tinklelis

Paprastas tinklelis yra lengviausias būdas sukurti nuotraukų galeriją. Naudojami vienodo dydžio nuotraukų rėmeliai ir jie kabinami eilėmis. Šis nuotraukų rėmelių kabinimo būdas atrodo moderniai ir tvarkingai. Reikia parinkti nuotraukų galerijos vietą ir žymėti rėmelių kabinimo vietas iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę. Tarp rėmelių rekomenduojama palikti 4-5 cm tarpus priklausomai nuo rėmelių dydžio.

 tinklelis2. Mišrus tinklelis

Mišrus tinklelis - tai toks nuotraukų rėmelių kabinimo būdas, kai simetriškai kabinami skirtingo dydžio nuotraukų rėmeliai. Tokia struktūra sukuria dinamikos ir netikėtumo jausmą, tačiau išlieka aiški ir tvarkinga. Šiuo atveju reikia palikti apie 12-13 cm nuo baldų iki žemiausio rėmo apačios ir naudoti tik du rėmelių dydžius, kurie išlygintų vertikalią ir horizontalią galerijos ašį.

 Mišrus tinklelis3. Horizontali

Šiuo atveju rėmeliai sukabinami tvarkinga horizontalia eile. Toks nuotraukų rėmelių kabinimo būdas vizualiai praplečia kambarį, todėl tinka, kai patalpoje siekiama sukurti daugiau erdvės. Rekomenduojama parinkti nuotraukas, kurios turėtų tą pačią spalvinę gamą arba būtų pereinami nuotraukų vaizdai. Rėmeliai kabinami apie 15-16 cm nuo aukščiausio baldų taško.

 Horizontali4. Eklektika

Eklektika - tai stilių mišinys, todėl kalbant paprastai, nuotraukų rėmeliai gali būti kabinami atsitiktine tvarka ir tai nebus neteisinga. Šiuo atveju gaunamas unikalus derinys, galintis gerai atrodyti tiek mažose, tiek didelėse, patalpose. Derinami įvairaus dydžio nuotraukų rėmeliai bei pasirenkami panašūs vaizdai.

 eklektika5. Vertikalus

Vertikalus nuotraukų rėmelių kabinimo būdas puikiai tinka mažesnėms patalpoms ar sienų plotams. Šis išdėstymas leidžia maišyti dydžius ir formas vertikalia linija. Rekomenduojama palikti mažiasiai 10 cm tarpą nuo apatinės žemiausio rėmelio linijos iki nuo aukščiausio baldų taško.

vertikalus6. Lentyna

Sudėti įvairaus dydžio ir stilių rėmeliai ant lentynų visuomet atrodo šiuolaikiškai ir sukuria kūrybišką aplinką. Rėmelius sudėtus ar paremtus ant lentynos visuomet galima perdėlioti ar pakeisti, todėl tai leidžia žaisti nuotaikomis ir spalvomis. Nuotraukų rėmelius dedant ant lentynos rekomenduojama perdengti bent vieną rėmelį kitu bei papildyti lentyną kokiu nors papildomu dekoratyviniu objektu.

lentyna7. Laiptai

Laiptai - tai klasikinis nuotraukų rėmelių išdėstymas, todėl drąsiai naudokite savo interjere. Tokia rėmelių galerija traukia akis aukštyn, todėl labai tinka kabinti laiptinėse. Šiame išdėstyme rekomenduojama sukoncentruoti dėmesį į centrą, todėl didžiausią rėmelį rekomenduojama kabinti akių lygyje (apie 1,45-1,5 m) ir aplink jį sukabinti kitus rėmelius.

l